Choď na obsah Choď na menu
 


Tekutý mejkap-vaša druhá koža

15. 11. 2009

Tekutý mejkap – vaša druhá koža


Ak si vyberiete správny odtieň, budete mať pleť vždy dokonale vyrovnanú bez farebných rozdielov a príznakov únavy. Keďže každá značka ponúka aspoň päť druhov tekutého mejkapu, mali by ste sa rozhodnúť, aký "vedľajší" účinok by mejkap mal mať. Môžete si vybrať z niekoľkých vlastností: vyhladzujúci a protivráskový, výživný a hydratačný, matujúci, s dlhšou trvanlivosťou a odolný proti oteru, transparentný alebo intenzívne krycí.


Potom si môžete začať vyberať z odtieňov konkrétneho druhu. V dobrých parfumériách vám poradí skúsená a školená predavačka alebo vizážistka. Odtieň zvyčajne musí ladiť s farebným typom pleti (studeným doružova, teplým dozlata). Orientačne by sa odtiene dali rozdeliť na oranžové a ružové. Studeným odtieňom pleti pristanú ružové tóny, teplým zasa oranžové.

Pred testovaním líčidla musí byť pleť čistá. Mejkap skúšajte na vnútornej strane zápästia. Pripravte si malé zrkadielko, s ktorým na dennom svetle skontrolujete farebný odtieň.

Prihliadajte na ročné obdobie, na ktoré si mejkap vyberáte. Cez zimu budete pravdepodobne potrebovať svetlejší než cez leto. Vždy sa však pridržiavajte farebného typu pokožky (studený, teplý).

Keď nájdete mejkap, ktorý dokonale splynie s vašou pleťou, bude to ten správny.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.