Choď na obsah Choď na menu
 


Rozísť sa, alebo ostať s ním?

15. 11. 2009

Rozísť sa, alebo ostať s ním?

 

Niekedy prežívame lásku v partnerstve silnejšie, inokedy slabšie. Zbožným prianím žien však je, aby "iskierky" vášne lietali ako kedysi. Lenže bezkonkurenčný stav zaľúbenosti, ktorý dvaja prežívali na začiatku, nie je nepominuteľný. Mnohí si však myslia, že vzťah je schopný prežiť len vtedy, ak si láska zachová stabilnú intenzitu. A keď to s ňou náhodou zakýva, objavia sa pochybnosti o perspektíve vzťahu, ktoré nás doženú k otázke, či dotyčného stále ľúbime. Je ale úplne prirodzené, že naše city k partnerovi vo vzťahu občas vybočia z cesty!


Keď sú dvaja až príliš odlišní
Každý ťahá za opačný koniec?! Na začiatku ste si pravdepodobne svoje rozdiely neuvedomili. Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, no v skutočnosti povahovo príliš rozdielni partneri narazia po určitom čase na prvé problémy. Fakt, že ste každý iný, môže byť však jedinečným plus vo vašom vzťahu, a ak si ho uvedomíte, určite zvíťazíte nad negatívnymi myšlienkami, ako z partnerstva utiecť. Chce to len veľkú dávku tolerancie jeden pre druhého. Pretože dvaja, ktorí sa navzájom dopĺňajú ako skladačka "puzzle", dokážu tvoriť jeden prenádherný celok!

Nie všetky konflikty sú náznakom krízy
Konflikty typu "ale ja chcem to!", sú často krát predmetom deštruktívnych hádok, ktoré nevedú k ničomu inému, ako ku kríze vo vzťahu. To, že vy máte radšej dovolenku pri mori a on zbožňuje behať po horách, môže byť dôvodom na rozpor, ale rozumní ľudia vždy nájdu riešenie, ako z problému vykľučkovať!

Aj keď nás mnohé konflikty v partnerstve dokážu poriadne rozladiť, nemusia byť hneď príčinou na rozchod. Spormi totižto demonštrujeme rozdielne názory, no vďaka správnej komunikácii sme schopní ich šikovne vyriešiť. Vzájomné pochopenie je základným predpokladom na to, aby vzťah fungoval!

Pridlho "lenivá" láska
Čo znamená pridlho? Pre niekoho to môže byť týždeň, iný zas pretrváva v stave "bezvetria" niekoľko mesiacov, ale aj rokov. Každopádne, ak sa trápite tým, že láska je už dlhší čas "lenivá" a neuspokojuje a nenapĺňa vás, nemalo by to trvať do nekonečna. Mali by ste nájsť potenciálne príčiny, ktoré viedli k odcudzeniu či nespokojnosti vo vzťahu, ako napríklad príliš veľa starostí v práci, zdravotné problémy, málo pochopenia z druhej strany, alebo nezhoda v plánoch do budúcna a začať bojovať!

Na záchranu vzťahu musia byť dvaja!
Ak rozmýšľate nad rozchodom, ale vnútorne ste plná rozporu, a stále máte pocit, že sa váš vzťah dá zachrániť, skúste sa vzoprieť osudu. Na to, aby ste si vybojovali svoju lásku späť, musíte byť však dvaja! Partner by sa mal tiež podieľať na tom, aby sa váš vzťah nerozpadol. Musíte si byť však vedomá toho, že človek sa nemení, preto treba tolerovať partnerove chybičky a on, na oplátku, tie vaše! Avšak kompromisy by mali byť na každodennom poriadku!

Priveľa boja, málo ovocia!
Ak sa jeden snaží zachrániť vzťah všetkými možnými zbraňami a ten druhý len nečinne sedí, motivácia zotrvať v partnerstve sa stráca. Čo je horšie, človek sa v takomto spolužití začne cítiť nedocenený, stráca sebavedomie, sebaúctu a zostáva mu málo sily na to, aby opustil partnera, s ktorým je nešťastný. Preto, ak máte pocit, že ste spravili skutočne všetko preto, aby ste sa s partnerom vrátili do pôvodných koľaji, ešte pred tým, ako sa z vás stane troska, si uvedomte, že je čas ísť, aj keď to bude ťažké a bolestivé!

Taktiež je veľmi dôležitá zhoda v plánoch. Pretože ak sa vaše názory o spoločnej budúcnosti diametrálne rozchádzajú a ani jeden nie je ochotný cúvnuť, nemá význam, aby ste bojovali ďalej! A čo je veľmi dôležité, vy ste žena, ktorej tikajú biologické hodinky! A ak nechcete prežiť zvyšok života v sebaklame a čakaní na "zázrak", zbaľte si kufre a verte, že ten posledný vzťah nebol posledným, ale poučným

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil break CAPTCHA of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(MashaSluse, 12. 12. 2017 20:10)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve any anti-botnet protection.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"