Choď na obsah Choď na menu
 


Aj keď Santa Claus je rozprávková postava, sú o ňom rôzne legendy, rozprávky a americké filmy. Na inernete som však našla jednu celkom zaujímavú kratučkú legendu.

                                                      Chlapček Nicholaus

Keď bol Nicholaus ešte malý, zomreli mu obaja rodičia a hoci bol ako prst sám na tomto svete, aj tak vyrástol z neho človek s veľmi dobrým a láskavým srdcom, ktorý nikdy nemyslel iba na seba, ale sa snažil pomáhať iným ľuďom. Nemal veľa majetku a tak rozmýšľal, ako by svoje túžby mohol zrealizovať. Raz našiel medzi polienkami s ktorými sa hrával také, ktoré sa podobalo na jeho milovaného kocúra a to bola inšpirácia a nápad... Začal vyrezávať hračky pre malé detičky, ktoré zo srdca úprimne miloval a keďže nemyslel len na detičky žijúce iba v jeho blízkosti, často chodil pešo do sveta rozdávať iným radosť.
Keď už bol starý, dobrý Pán Boh zhodnotil jeho život a videl, že Nicholaus je nielen pre malé detičky veľkým prínosom.  Rozhodol sa preto darovať mu nesmrteľnosť. A odvtedy sa Nicholas (dnes už Santa Claus) po celý rok venuje výrobe hračiek a raz za rok ich porozdáva všetkým detičkám na svete…

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.